Kuzey Kumsal Kimdir?

10350551 10152596216133558 6619732355340407457 n1985 Çanakkale doğumlu Kuzey KUMSAL, ilk ve orta öğrenimini tamamladıktan sonra o dönemki müzik öğretmenin ısrarı üzerine, 1999 yılında Çanakkale’de açılan H.A.T. Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine müzik bölümü öğrencisi olarak girmiştir. Bu vesileyle müzik dünyasıyla tanışan KUMSAL, ilerleyen zamanda kuruculuğunu da üstlendiği birçok grup ile sahne çalışmaları yapmaya başlamıştır. Grup çalışmaları esnasında yaşadığı tecrübelerden yola çıkarak piyasadaki sorunları tespit eden KUMSAL, mevcut olan boşluğu doldurmak ve Çanakkale’de kaliteli müzik anlayışını yerleştirmek amacıyla, bir müzik atölyesi kurmaya karar vermiştir.

Bu hedefinin kendisine verdiği heyecanla 2009 yılında, bugün sektörde İstanbul Müzik olarak isim yapmış atölyenin ilk temellerini atmıştır.  Kısa zamanda geniş bir pazar payına sahip olan İstanbul Müzik, Çanakkale’de birçok festival ve organizasyonda başarılı bir şekilde yer almıştır ve almaktadır. Her zaman kaliteli müzik ve organizasyonlarda yer almayı hedefleyen Kuzey KUMSAL, genç ve dinamik kadrosunun da ona verdiği güç ile bugün sarsılmaz temelleri atılmış bir güce sahip olmuştur.

İstanbul Müziğin sahibi ve CEO'su olarak; mağazacılık sektöründe hep bir adım önde olmayı, serbest piyasanın getirisi olan rekabeti hiç kimseye zarar vermeden sürdürmeği amaç edinmiştir. 

Kendine özgü bir çalışma anlayışı olan KUMSAL; Çanakkale’nin 98. Kurtuluş Yıldönümüne ithafen, prodüksiyon ve yönetmenliğini üstlendiği  “Çanakkale Türküsü” projesini hayata geçirmiştir. 18 Mart 2013 tarihinde vizyona giren “Çanakkale Türküsü” projesi Çanakkale’nin sınırlarını kısa sürede aşarak, başta sosyal medyada, yerel ve ulusal basında büyük yankı uyandırmıştır. Proje yayımlanmasının ardından bir ay gibi kısa bir sürede 6.000.000’a yakın tıklanma ve paylaşım rekoru kırmıştır. Gün geçtikçe sınırlarını genişleten ve ekibine her gün bir yenilik katarak onlarca videolarını Türkiye'nin kültür mirası alanlarda, Valilikler ve Belediyeler için onlarca video, klip ve prodüksiyon hazırlayan KUMSAL, şu anda şehir içi ve şehir dışı pazar payını genişletmeye devam ettirmektedir.

  • Tweets

Please add WIDGET ID!! (Reconfigure the HG Live Social Module's settings.)